UKŁADY GLIKOLOWE

Mieszanina woda - glikol głównie wykorzystywana jest w całkowicie zamkniętych układach chłodzenia. 

Głównym zadaniem standardowego glikolu stosowanego w przemyśle jest niezamarzanie czynnika chłodzącego. 

Glikol jako substancja organiczna nie poddana stabilizacji podczas pracy ulega rozkładowi oraz rozwarstwieniu. Proces ten przekłada się na spadek wartości pH, przez co w obiegu tworzy się środowisko kwasowe, główna przyczyna powstawania zjawiska korozji. 


Mając na względzie wszystkie czynniki oraz specyfikę pracy tego medium opracowaliśmy glikol stabilizowany Vitro AMR, zawierający w sobie odpowiednio dobrane inhibitory korozji, zabezpieczające instalacje wykonane z wszelakich materiałów począwszy od stali czarnej, po wszystkie metale kolorowe, wykorzystywane do budowy instalacji. 


Zapewnienie dodatkowej kontroli parametrów tego medium w ramach cyklicznych serwisów pozwala na rozwiązanie problemu powstawania korozji w tego rodzaju układach
Powyżej przykład zużycia oraz rozkładu glikolu, w następstwie pojawienie się zjawiska korozji oraz bakterii i glonów.Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. 

Zachęcamy do kontaktu z nami.


Vitro AMR - glikol stabilizowany

zobacz
#produkty
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.