ZMIĘKCZANIE WODY

Poważnym problemem jaki pojawia się w trakcie eksploatacji przemysłowych układów chłodzenia oraz układów kotłowo parowych jest występowanie niekorzystnego procesu, prowadzącego do pogorszenia efektywności wymiany cieplnej jakim jest odkładanie się kamienia wodnego.

Zmiękczanie wody polega na wymianie jonów wapnia i magnezu ( odpowiedzialnych za jej twardość ) na jony neutralne sodu. Proces ten odbywa się poprzez przepuszczenie wody przez złoże żywicy jonitowej, gdzie zachodzi proces zmiękczania. 

Proces zmiękczania jak i regeneracji stacji odbywa się automatycznie.

Od początku naszej działalności stosujemy najwyższej klasy głowice sterujące firmy Clack. Ich bezawaryjność zapewnia długą żywotność złoża jonowymiennego, a co za tym idzie, nasi klienci mogą przez długie lata cieszyć się niezawodną pracą stacji zmiękczania.


Zapewniając wodę miękką unikniemy problemów takich jak :

- powstawaniem osadów z kamienia wodnego

- zapychaniu wąskich wężownic występujących w maszynach

- złą wymianą cieplną


Stację zmiękczania w zależności od zapotrzebowania na wodę pozbawioną twardości dzielimy na: 

- jednokolumnowe (stosowane głównie w obiegach o minimalnym, przewidywalnym uzupełnieniu, w czasie trwania procesu regeneracji złoża (ok 2h) następuje przerwa w produkcji wody miękkiej)

- dwu oraz wielokolumnowe dające gwarancję ciągłej produkcji wody zmiękczonej (proces regeneracji złoża w poszczególnych butlach zaprogramowany jest tak, by zapewnić ciągły dostęp do wody zmiękczonej) 


Stacje dwu oraz wielokolumnowe stosuję się do obiegów, gdzie zapotrzebowanie na wodę zmiękczoną jest duże, ciągłe bądź nieprzewidziane. Najczęściej stosuje się tego rodzaj zmiękczacze w układach chłodzenia na wieżach chłodniczych oraz w kotłowniach parowych.Dobór stacji zmiękczania jest sprawą indywidualną, uzależnioną między innymi od zapotrzebowania na wodę zmiękczoną oraz od parametrów fizykochemicznych wody zasilającej ustalonych na podstawie przeprowadzonych przez nas analiz wody.

 


Nasza firma realizuje montaże stacji zmiękczania wody na podstawie indywidualnego zapotrzebowania na wodę miękką. Jesteśmy w stanie dopasować wydajność naszych urządzeń do maksymalnych przepływów na poziomie 40 m3/h.


W celu dobrania odpowiedniego urządzenia prosimy o kontakt.


Stacje zmiękczania dwu oraz wielokolumnowe

zobacz

Pojedyncze stację zmiękczania wody

zobacz
#produkty
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.