OFERTA DLA DOMU, HOTELI I GASTRONOMII

Zarówno w gastronomii, hotelach jak i domach w życiu codziennym  zużywane są znaczne ilości wody.  Może mieć ona różne zastosowanie, począwszy od gotowania i przyrządzania potraw, napojów, prania, zmywania, zużywana jest też w łazienkach, z których korzystają goście, pracownicy oraz domownicy. We wszystkich tych trzech sektorach woda może być wykorzystywana również do celów grzewczych.

Czy warto uzdatniać wodę?
Nie każdy z nas jest świadomy, że uzdatnianie wody oprócz poprawy jej jakości, wiąże się również z oszczędnościami finansowymi.

Oto niektóre z zalet właściwego kondycjonowania wody:
- w znacznym stopniu wydłuża czas eksploatacji sprzętu AGD, który ma kontakt z wodą bądź parą (pralki, parownice, zmywarki, ekspresy do kawy) 
- zmniejsza zużycie detergentów,
- oszczędności związane z serwisowanie sprzętu, instalacji,
- potrawy, napoje nabierają głębi smaków,
- pranie staje się przyjemne w dotyku,
- pozbywamy się zacieków, osadów na mytej armaturze, naczyniach, sztućcach,
- ochrona obiegów grzewczych przed odkładaniem się kamienia, zwłaszcza w przypadku bardzo popularnego dziś ogrzewania podłogowego, dodatkowo zastosowanie tu odpowiedniego preparatu pozwoli na ochronę antykorozyjną.

 Woda wodociągowa, czy własne ujęcie…

Jest to ważna kwestia przy doborze odpowiedniego systemu. Woda wodociągowa, zanim trafi do hoteli, restauracji, domów, jest już wstępnie uzdatniona, jest pozbawiona większości zanieczyszczeń mechanicznych, jednak jest też chlorowana, co wpływa na jej smak oraz zapach, warto zadbać o te walory dobierając odpowiednie urządzenie. Ponadto woda, która zdatna jest do picia, nie jest najlepsza dla sprzętu czy też instalacji użytkowych. Tu głównym problemem jest jej twardość, która odpowiedzialna jest za odkładanie się kamienia, powstawanie osadów. Problem ten można wyeliminować dobierając odpowiednią stację zmiękczania czy też system odwróconej osmozy.

W przypadku wody z własnego ujęcia, wody studziennej, konieczna jest filtracja mechaniczna. Dodatkowo w większości przypadków podwyższony jest poziom żelaza oraz manganu, problem ten można wyeliminować stosując odżelaźniacze i odmanganiacze.
W obydwu przypadkach mogą pojawić się problemy z mikroorganizmami, doskonałym rozwiązaniem jest tu dezynfekcja promieniami UV.  

Poprzez odpowiednio dobrane urządzenia do procesu uzdatniania wody można pozbyć się problemów wynikających z powstawania osadów z kamienia wodnego, zanieczyszczeniami stałymi, mulistością, zapachem oraz innymi niepożądanymi właściwościami wody, dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa ofertę, zawierającą wszystkie niezbędne systemy, tj:
- stację zmiękczania wody
- stację odwróconej osmozy
- filtry żwirowe
- filtry narurowe
- lampy UV
oraz inne niezbędne elementy służące do uzdatniania wody.

Szukają Państwo odpowiedniego rozwiązania...

jesteśmy do Państwa dyspozycji, służymy również pomocą w kwestii interpretacji wyników wykonanych analiz wody.
Stacje zmiękczania wody w zabudowie kompaktowej wydajność 0,3 m3/h

zobacz

Stacja z węglem aktywnym: bez zabudowy kompaktowej wydajność 2,2 m3/h

123 000,00 zł brutto
zobacz

Stacje z złożem do usuwania żelaza 1,7 m3/h

zobacz

atlas filtri 310 B

zobacz

Stacja z złożem do usuwania manganu i żelaza wydajność 1,7 m3/h

zobacz

Osmoza VCG BINATURE

zobacz

Lampa UV VCG UV014 wydajność 1,4 m3/h

zobacz

Wkłady zmiękczające dla dla filtrów altals filtri 10" oraz atlas filtri duplex 10"

zobacz

Złoże na węglu aktywnym dla filtrów cintropur NW 25 TE oraz cintropur NW 25 TE duo

zobacz
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.